دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مطالعه تطبیقی ساز و کارهای کنترل نقض قانون اساسی در جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه

تکه ای از متن پایان نامه :

چهارم:گستره شکلی و ماهوی نهادهای نظارتی و کنترلی مورد بحث چه میزان می باشد؟ و اساسا آیا نهادهای کنترلی قانون اساسی ذاتا تحدید کننده هستند؟

و نهایتا در قاموس پژوهش خود این هدف را دنبال مینمایم که چگونه میتوان یک نهاد کنترلی سالم- ذ)چگونگی کارکردها و دامنه و گستره این کارکردها در این دو مدل کنترلی از دیگر سوالاتی می باشد که به آن پاسخ داده خواهد گردید.

ر) چه مدل و نظام کنترلی میتواند با در نظر داشتن ویژگیهای مذهبی-فرهنگی –سیاسی –اجتماعی-برای جامعه ایران و ترکیه مثمر باشد و از نتیجه بهتری برخوردار باشد.

و دیگر سوالاتی که در بطن و دل پروژه تحقیقی به آنها پاسخ داده خواهد گردید.

*فرضیه های پژوهش:

در تحقیقی که در پیش رو داریم کوشش نگارنده بر اینست که به فرضیات ذیل دست یابد و به آنها پاسخی حقوقی – علمی یابد.

فرضیه اول اینست که ترکیب فکری و ایدئولژیکی اعضاء نهاد دادرسی اساسی بر کارکرد نهاد دادرسی تاثیر دارد و اگر دارد به چه میزان می باشد این تاثیر گذاری؟

فرضیه دوم مطرح در پروژه تحقیقی اینست که هدف در صیانت و جلوگیری از نقض قانون اساسی حفظ حاکمیت می باشد یا حفظ منافع عمومی جامعه؟

فرضیه سوم مطرح در موضوع را می توان چنین عنوان داشت که آیا مداخله اعضاء فقیه شورای نگهبان در تطبیق با قانون اساسی  مصوبات مجلس و یا تفسیر  اصول قانون اساسی می تواند بدور از ذهنیت فقهی و شرعی مورد مطالعه از سوی ایشان قرار گیرد؟بعبارت دکتر نجفی یوز باش آوغلو نیز در کتاب حقوق اساسی و نظام های سیاسی خود در باب کنترل و نظارت بر اجرای قانون اساسی به اظهار ضرورت وجود تشکیلاتی مستقل در حفظ و صیانت از حقوق اساسی و قانون اساسی میپردازد.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایانامه کارشناسی ارشد با عنوان : بررسی تطبیقی رشوه در فقه امامیه و حقوق ایران و قانون مجازات اسلامی

نتیجه آنکه پژوهش یا یک اثر جامع در باب صرفا موضوع پژوهش تاکنون انجام نشده می باشد.

 مطالعه تطبیقی ساز و کارهای کنترل نقض قانون اساسی در جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

 

پایان نامه ارشد رشته حقوق: مطالعه تطبیقی ساز و کارهای کنترل نقض قانون اساسی در جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه

دانلود پایان نامه
دسته‌ها: پایان نامه حقوق