دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  اثر تبلیغات شفاهی بر انتخاب ایران به عنوان مقصد گردشگری

تکه ای از متن پایان نامه :

 

4-6- اعتبار سنجی مدل تحقیق با بهره گیری از تحلیل عاملی تاییدی و معادلات ساختاری

قبل از وارد شدن به مرحله آزمون فرضیات و مدل مفهومی پژوهش،‌ اطمینان یافتن از صحت مدل­های اندازه­گیری متغیرهای برون­زا و درون­زا ضروری می­باشد. این کار از طریق تحلیل عاملی مرتبه اول و دوم صورت گرفته می باشد. تحلیل عاملی تأییدی یکی از قدیمی­ترین روش­های آماری می باشد که برای مطالعه ارتباط بین متغیرهای مکنون(عامل­های بدست آمده) و متغیرهای مشاهده شده(سؤالات) به کار برده می­گردد و بیانگر مدل اندازه­گیری می باشد(برن،1994). این تکنیک که به برآورد پارامترها و آزمون فرضیه­ها با در نظر داشتن تعداد عامل­های زیربنایی میان نشانگرها می­پردازد، مبتنی بر یک شالوده تجربی و نظری قوی می باشد و مشخص می­کند که کدام متغیرها با کدام عامل و همچنین کدام عامل با کدامیک از عامل­ها همبسته می باشد. بار عاملی محاسبه شده در این تکنیک مانند هرگونه همبستگی دیگری تفسیر می­گردد. بر این اساس هرچه بار یک شاخص در یک عامل بیشتر باشد، بایستی در هنگام تفسیر وزن بیشتری به آن شاخص داد.

نمودار اعداد و یا ضرایب به دو دسته تقسیم می‌شوند. دسته‌ی اول تحت عنوان معادلات اندازه گیری هستند که روابط بین متغیرهای پنهان (بیضی) و متغیرهای آشکار (مستطیل) می‌باشند. این معادلات را اصطلاحاً بارهای عاملی[1] گویند. دسته‌ی دوم معادلات ساختاری هستند که روابط بین متغیرهای پنهان و پنهان می‌باشند و برای آزمون فرضیات بهره گیری می‌شوند. به این ضرایب اصطلاحاً ضرایب مسیر[2] گفته می‌گردد.[1] Loading factor

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   بررسی تطبیقی رشوه در فقه امامیه و حقوق ایران و قانون مجازات اسلامی - پایانامه

[2] Path coefficient

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه
دسته‌ها: پایان نامه حقوق