دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مطالعه تطبیقی رشوه در فقه امامیه و حقوق ایران و قانون مجازات اسلامی

تکه ای از متن پایان نامه :

 

 

1-2-6- رشوه پدیده شوم اجتماعی

لفط ” رشوه ” و مفهوم آن از الفاظ و مفاهیم متداولی می باشد که مظاهر نکبت بار آن در بسیاری از جوامع و مانند جوامع اسلامی ، مشاهده می گردد. ئ شاید کمتر کسی می باشد که لفظ ” رشوه ” را نشنیده و یا تا به حال با واقعیت آن در خارج ولو به عنوان ” حق حساب و هدیه ” روبرو نشده باشد . به شهادت تاریخ ، ارتکاب این خیانت با تمام مراحل و صورتهای گوناگونی که پیدا کرده ، با همه رنگهای متفاوتی که در بستر زمان به خود گرفته ، چه جنایاتی را که به بار نیاورده می باشد ؟ چه در آن روزگار که جزو کارهای ننگین و    بی اندازه پست به حساب می آمد و تنها عده محدودی در پنهان و به طور قاچاق به آن آلوده می شدند و اگر روزی پرده از راز آنها برداشته می گردید به سختی مجازات شده و دیگر نمی توانستند با بدنامی در میان تنفر شدید مردم به زندگی آبرومندانه ادامه دهند و چه  در روزگار ما که جزو سری کارهای عادی و فوق العاده معمولی و عادی درآمده و از این بالاتر در نظر بعضی از نشانه های بارز مردمان لایق و با عرضه به حساب  می آید! و در اندک زمانی از این را صاحب « علاف والوف » شده و خود و فرزندانشان تا آخر عمر با کمال رفاه و آبرومندی ” البته در این دنیا ” کامل زندگی می کنند ” رشوه ” نگیرها متهم به بی عرضه گی و عدم لیاقت گشته و چه بسا مورد ملامت و سرزنش دوستان خود قرار می گیرند … ( صداقت ،1390، ص2).

 

1-2-7- مطالعه علل رشوه از منظر اقتصادی

در مباحث اقتصادی همواره پای پول در میان می باشد عاملی مؤثر در شکل گیری فعالتهای اجتماعی می باشد؛     بی شک شاید بتوان گفت که از هر دری که پول و مسائل اقتصادی وارد می گردد از در دیگر رشوه و رشوه خواری وارد می گردد ملازمت و همراهی این دو آنچنان می باشد که تصور این مسئله که در جایی که فعالیت عباس حاتمی در مقاله ای تحت عنوان اثرات فساد اقتصادی بر جامعه ایران می نویسد روش های زیر      می توانند فساد اقتصادی را به شرط اجرای دقیق آن توسط دولت (قواه سه گانه) در کشور ریشه کن نماید:

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایانامه ارشد : بررسی تطبیقی رشوه در فقه امامیه و حقوق ایران و قانون مجازات اسلامی

1- افزایش مسوولیت سیاسی دولت (حاکمیت) و پاسخگو بودن تمامی نهادهای حکومتی.

2- تقویت جنبه های مشارکتی جوامع شهری و حذف انحصارات سیاسی که باعث تقویت رانت های اقتصادی می گردد.

 مطالعه تطبیقی رشوه در فقه امامیه و حقوق ایران و قانون مجازات اسلامی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

 

دانلود پایان نامه