دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مطالعه تطبیقی ساز و کارهای کنترل نقض قانون اساسی در جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه

تکه ای از متن پایان نامه :

 

*روش پژوهش(کتابخانه ای-مصاحبه ای):

روش پژوهش همانگونه که در تحقیقات با موضوع علوم انسانی بیشتر مواقع متدوال می باشد روش کتابخانه ای و مصاحبه ای می باشد. نگارنده ضمن مطالعه موضوعی کتب و مقالات و تقریرات مختلف پیرامون موضوع بحث کوشش بر آن نموده تا نظرات خود را نیز در هر بخش بطور کاملا مشخص ارایه نماید و جهت تکمیل هرچه بیشتر و پربارتر شدن موضوع از نظرات اندیشمندان بحث نیز نظیر اساتید مشغول در دادگاه قانون اساسی جمهوری ترکیه بهره برده می باشد و در این راستا جهت تشحیز بهتر ذهن خوانندگان گرامی از وجود عکسهایی نیز بهره گیری لازم شده می باشد.

البته بایستی در اینجا این نکته را نیز متذکر گردم که در پاره ای موارد نقیبی نیز به روشهای آماری و اعدادی نیز توسط نگارنده زده شده می باشد اما زیرا میزان و گستره این بهره گیری در خصوص آمار و ارقام در حد و اندازه ای نبوده که مورد تاکید قانون اساسی می باشد خواهد پرداخت و این مهم را با نهاد دادرسی اساسی دیگری بنام دادگاه قانون اساسی ترکیه مقایسه و تطبیق خواهم نمود.

و در پایان هم به نتیجه گیری از بحث پرداخته و راه کارهای عملی را در خصوص اینکه چه نهاد دادرسی اساسی میتواند مطلوب به فایده برای جامعه باشد؟ و این نهاد بایستی حاوی چه ویژگیهای شکلی و ماهوی باشد؟ و …

 

*پیشگفتار:

“اضربوا بعض الرای ببعض ان یتولد منه الصواب”[1]

«بگذارید تا تضارب اندیشه ها پدید آید تا از میان آن اندیشه ای جدید جلوه نماید.»

از دیر باز آن چیز که که همواره آرزوی دیرین من بوده و هست همانا پرداختن به این مهم میباشد که در باب حقوق اساسی و نهاد صیانت از آن در سیستم های مختلف حقوقی مطالعه ای هرچند مختصر و موجز داشته باشم که به یمن و برکت پژوهش و تفحص در خصوص پایان نامه تحصیلی ام این فرصت برای من فراهم گردید.

همانگونه که میدانیم هر انسانی چه در زندگی فردی و چه در زندگی اجتماعی خود دارای حقوق اولیه و ابتدایی می باشد که این حقوق بایستی مصون از هرگونه تجاوز و تعدی باشد و صرف نظر از اینکه فرد دارای چه نژاد-مذهب و ملیت و ایدئولژی و …می باشد بایستی از به حقوق اساسی ؟ و یا تأثیر ایدئولژیها در شکل گیری آنها و یا…

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   بررسی تطبیقی رسمی سازی اسناد الکترونیکی - پایانامه کارشناسی ارشد

بنده در پژوهش خود دو مدل متفاوت از یکدیگر در باب کنترل و نظارت بر حسن اجرای قانون اساسی یعنی مدل شورایی(فرانسوی) و مدل اروپایی(متمرکز)را مورد مطالعه قرارداده ام.

در راستای طرح پژوهش خود من آغاز به اظهار کلیاتی تحت لوای مفهوم دولت و اقسام آن و اشکال مختلف حکومت و اعمال حاکمیت – تفکیک و اختلاط و همکاری قوا را به بحث گذرانده ام – اظهار حقوق اساسی و ویژگیهای آن و وجوه فرق آن با قوانین عادی – توضیح کنترل و نظارت بلحاظ مفهومی و در گذر سیر تاریخی و اظهار مدلهای مختلف نظارتی و کنترلی پرداخته ام و آنگاه پس از این کلیات ومقدمات به اظهار و تشریح دو مدل شورایی (هرچند که به نظر نگارنده مدل جمهوری اسلامی بجهت نوع انتصاب اعضاء شورای نگهبان و تاثیر پذیری آن از قوه فائق و سایر علت های از مدل شورایی یا فرانسوی صرف تبعیت نمی نماید) و مدل اروپایی (جمهوری ترکیه) میپردازم و در این مسیر ساختار- تاریخچه- وظایف و تکالیف هر یک از این دو نهاد و تطبیق و مقایسه آنها با یکدیگر و اظهار نقاط ضعف و قوت آنها پرداخته و در پایان با نتیجه گیری از بحث آنرا به پایان می برم.

 

 

[1] – نهج البلاغه ، ص 197، سید احمد کیارستمی، 1374، نشر قومس ، قم

 مطالعه تطبیقی ساز و کارهای کنترل نقض قانون اساسی در جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

 

پایان نامه ارشد رشته حقوق: مطالعه تطبیقی ساز و کارهای کنترل نقض قانون اساسی در جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه

دانلود پایان نامه
دسته‌ها: پایان نامه حقوق