دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مطالعه تطبیقی ساز و کارهای کنترل نقض قانون اساسی در جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه

تکه ای از متن پایان نامه :

 
 

.

قانون اساسی ج . ا. از یک طرف شکل ظاهری حکومت، تقسیم بندی قوای حاکم و تشکیل دولت، انتخابات مختلف و اصول حقوق و آزادیهای فردی را بنیان نموده و از طرف دیگر با توجّه به اینکه مبنای حکومت را اسلام می داند  و در اصول متعددی بر این مهم تاکید دارد غیر از اصول 4 و 72 که قبلا ذکر شده می باشد. در اصل 105 نیز الزام تصمیمات شوراها را مطابق با موازین شرعی و اسلامی می داند و می‌گوید این تصمیمات مخالف موازین اسلامی و شرعی نباید باشد و این مهم را تصریح می‌نماید و در اصول 156 و 163 نیز تاکید بر رعایت اصل اسلامی بودن دارد.

پس بر همین اساس هیاتی باید نظارت و کنترل نماید تا قوانین عادی مغایر با اسلام و شرع و سایر اصول قانون اساسی نباشد همانگونه که متمم اصل دوم قانون اساسی مشروطیت چنین نهادی را به عنوان یک هیئت متشکل از 5 فقیه پیش بینی کرده بود.

هر چند که به نظر نگارنده اصل دوم متمم قانون اساسی مشروطیت دارای یک نقیصه مهم بود و آن اینکه

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   بررسی تطبیقی ساز و کارهای کنترل نقض قانون اساسی در جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه- پایانامه کارشناسی ارشد

 مطالعه تطبیقی ساز و کارهای کنترل نقض قانون اساسی در جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

 

پایان نامه ارشد رشته حقوق: مطالعه تطبیقی ساز و کارهای کنترل نقض قانون اساسی در جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه

دانلود پایان نامه
دسته‌ها: پایان نامه حقوق