دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مطالعه تطبیقی ساز و کارهای کنترل نقض قانون اساسی در جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه

تکه ای از متن پایان نامه :

،

البته با توجّه به نوع حکومت دینی که در جامعه جاری و ساری می‌باشد و با توجّه به اینکه اصول قدرت عالی که برای اولین بار ژان بدن فرانسوی درکتاب معروف «جمهوری» خود، آنرا مطرح کرد”[1].

___________________________________

7-حقوق اساسی –منوچهر طباطبایی موتمنی-نشر میزان-ج 1-1380-تهران

البته توماس هابس همانند گرسیوس از طرفداران افراطی حاکمیت می باشد که بعدها اندیشمنمدان دیگری مانند سوارز اسپانیائی حاکمیت را در دو تقسیم بندی حاکمیت مطلق و حاکمیت نسبی قرار داد و “حاکمیت مطلق را محدود به، نه داخل و نه خارج و نه هیچ اراده نمی‌داند و آن را انحصاری می‌شمارد و حاکمیت نسبی را با ظهور سازمانها و ارگانهای بین المللی مقرون می داند”[2].

و معتقد می باشد که حاکمیت ملی با اراده ملی خویش همواره از پاره‌ای از اختیارات خویش به نفع صحنه بین المللی و عرصه زندگی فراملی، گذشت و گذر می‌نماید و وادی این حاکمیت بطور نسبی قابل اعمال می باشد.

البته منشا حاکمیت ها همواره در هر برهه و تاریخی از زندگی بشر متفاوت بوده می باشد در دوره‌ای منشا حاکمیت سلاطین سپس ادیان و پس از آن ملتها قرار گرفته اند به طوری که در اصل 26 متمم قانون اساسی مشروطیت آمده بود که قوای مملکت ناشی از ملت میباشد.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایانامه کارشناسی ارشد : بررسی تطبیقی رشوه در فقه امامیه و حقوق ایران و قانون مجازات اسلامی

پس، حاکمیت میتواند ناشی از منشا ملت باشد البته در پاره‌ای جوامع منشا‌های متفاوتی نیز می تواند

 مطالعه تطبیقی ساز و کارهای کنترل نقض قانون اساسی در جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

 

پایان نامه ارشد رشته حقوق: مطالعه تطبیقی ساز و کارهای کنترل نقض قانون اساسی در جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه

دانلود پایان نامه
دسته‌ها: پایان نامه حقوق